AR | EN

02171178

پروژه ها / شناسه خبر: 80855
|

بلوک سیمانی سبک چیست و چه کاربردهایی دارد؟

بلوک سیمانی سبک چیست و چه کاربردهایی دارد؟

از پرکاربردترین مصالح ساختمانی که می توان از آن در شرایط مختلف استفاده کرد، بلوک سبک ‌سیمانی نام دارد، برای اطلاع از قیمت بلوک سبک با کارخانه بلوک سیمانی سبک لیپر تماس بگیرید.

 

بلوک سیمانی سبک چیست و چه کاربردهایی دارد؟ 

 

برای دیوار چینی ساختمان های مختلف از انواع مصالح استفاده می ‌شود. یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی که می توان از آن در شرایط مختلف استفاده کرد، بلوک سبک ‌سیمانی نام دارد. در حال حاضر اصلی ترین و پرکاربردترین بلوک در ساخت و ساز این نوع بلوک محسوب می شود. با توجه به اینکه این قطعات را می توان در اندازه های گوناگون و ابعاد مختلف تولید نمود، می توان از آن برای پروژه های مختلف استفاده کرد. کاربردهای متنوعی که این قطعات دارند موجب شده که مهندسین پروژه‌ ها با برنامه های از پیش تعیین شده و با استفاده از این بلوک، طراحی و اجرای انواع نقشه ها را انجام دهند.

 

بلوک سیمانی سبک، قیمت بلوک سیمانی، بلوک دیوارچینی

 

بلوک سیمانی سبک لیپر

 

همانگونه که می دانید مصالح ساختمانی را می توان بسته به شرایط مختلف به کار برد. به مانند سایر مصالح، بلوک سیمانی را با توجه به شرایط اقلیمی و محیطی مورد نظر و با ویژگی های مختلف می توان در پروژه ها مورد استفاده قرار داد. مجموعه ما با استفاده از تجهیزات پیشرفته روی به تولید انواع بلوک سیمانی آورده است. با ما در شرکت لیپر همراه باشید تا اطلاعات کافی به شما در مورد این نوع بلوک سبک و مشخصات فنی بلوک سبک لیپر ارائه دهیم.

 

 

بلوک سیمانی چیست؟

 

نحوه تولید بلوک سیمانی به گونه ای است که شما می توانید در ابعاد و اندازه های مورد نیاز و با وزن های مختلف آن را در اختیار داشته باشید. این شرایط موجب می ‌شود که پیمانکاران و مهندسین با توجه به نقشه های خود بتوانند انواع سازه ها را با بلوک سیمانی احداث نمایند.

 

 

انواع بلوک سیمانی

 

با توجه به اینکه احداث ساختمان های مختلف و انجام پروژه های گوناگون نیاز به استفاده از مصالح مختلف دارد، بلوک سیمانی نیز از این قاعده مستثنا نبوده و در انواع مختلف تولید می شود. متناسب با نیاز خود می توانید از بلوک سبک، بلوک سنگین و بلوک نیمه سبک استفاده نمایید.

 

انواع بلوک سبک، بلوک سیمانی سبک لیپر

 

بلوک سیمانی سنگین

نوع ساخت این نوع بلوک سیمانی به گونه ‌ای است که تاب فشاری بالاتری نسبت به بلوک های سبک دارد. با توجه به اینکه درصد زیادی از وزن ساختمان ها را دیوارها با خود به همراه دارند، مهندسین این زمینه جهت پایین آوردن وزن ساختمان به دنبال راهکارهای مناسبی برای رفع این مشکل هستند.

بلوک سنگین از بتن به همراه پرکننده های ماسه و شن تولید می شود. با توجه به اینکه مصالح مورد استفاده در این نوع بلوک موجب بالا رفتن وزن آن می شود، برای مواردی خاص می توان از آن استفاده نمود.

 

 

بلوک سبک

نوع دیگری از بلوک های سیمانی که قابلیت استفاده در مکان های مختلف و انجام پروژه های گوناگون را دارند، بلوک سیمانی سبک خواهد بود. کیفیت بسیار بالایی که استفاده از بلوک سبک جهت راه اندازی پروژه های مختلف نسبت به مصالح سنتی دارد، موجب شده که امروزه به عنوان یکی از پرمصرف ‌ترین بلوک ها در صنعت ساخت و ساز محسوب شود. از ویژگی ‌های منحصر به فرد این نوع بلوک می ‌توان به قابلیت استفاده در شرایط مختلف آب و هوایی اشاره کرد. با توجه به نوع ساخت بلوک سبک، هنگام مواجهه با زلزله، خسارات و تلفات ناشی را به پایین ‌ترین حد رساند.

 

 

 

مصالح مورد نیاز برای ساخت بلوک سبک

 

به مانند انواع بلوک سیمانی در ساخت بلوک سبک از مصالح با کیفیت استفاده می ‌شود. بلوک های سبک را می توان از ترکیب سیمان، آب، پوکه های معدنی، پوکه های صنعتی و همچنین حباب های ریز هوا تولید نمود. در ساخت این نوع بلوک تخلخل بسیار بالا بوده و شما می توانید یک محصول ایده آل با وزن کم را در اختیار داشته باشید. با توجه به اینکه استحکام بسیار بالایی در این نوع بلوک وجود دارد و از وزن ایده آل برخوردار است، می توان در شرایط مختلف از آن بهره برد.

 

 

 

کاربردهای بلوک سیمانی

 

همانگونه که عنوان شده از بلوک سیمانی می ‌توان برای استفاده در شرایط مختلف بهره برد. از جمله کاربردهای بلوک سیمانی می ‌توان به دیوار چینی حیاط و همچنین جداسازی بخش هایی از ساختمان اشاره کرد. در کنار این کاربردها از انواع بلوک های سبک برای دیوار چینی محوطه ها و بخش های داخلی ساختمان ها نیز استفاده می شود.

 

 

 

مزایای استفاده از بلوک سیمانی در اجرای پروژه

 

نسبت به سایر مصالح برای ساخت و ساز، استفاده از بلوک های سیمانی می تواند مزایای گسترده ‌ای برای شما داشته باشد. نوع مصالح به کار رفته در ساخت این قطعه به گونه‌ ای است که عایق بسیار مناسبی برای صوت محسوب می شود. علاوه بر این برای حرارت نیز می توان از بلوک های سیمانی به عنوان عایق مناسب نام برد.

 

قیمت بلوک سیمانی، مزایای استفاده از بلوک سبک در دیوارچینی، مصالح ساختمانی

 

 

با توجه به حجم و اندازه ای که بلوک های سیمانی دارند هنگام استفاده از آن ها برای اجرای پروژه ها می توانید در مصرف مصالح صرفه جویی نمایید. یکی از مهمترین مزایای استفاده از بلوک سیمانی بالا بودن سرعت اجرای آن ها محسوب می ‌شود. ابعاد بزرگ این نوع قطعه به گونه‌ ای است که در سریعترین زمان می توان حجم زیادی از کارها را پیش برد.

 

 

 

قیمت بلوک سیمانی

 

همانگونه که عنوان شد بلوک های سیمانی در انواع مختلف و ابعاد گوناگون تولید می شوند. با توجه به نوع مصالح به کار رفته در ساخت بلوک و ابعاد آن می ‌توان گفت که بلوک های سیمانی با قیمت گوناگونی همراه خواهند بود. ما در مجموعه لیپر با بهره مندی از انواع بلوک های سیمانی سبک، خدمات گسترده ای به شما ارائه می دهیم. این قطعه با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب در اختیار شما قرار داده می شود.

اکثر بلوکهای دارای گواهینامه فنی و استاندارد ملی در یک رنج قیمتی هستند. در بلوک لیپر، از مواد اولیه گران و مرغوب شامل پوکه صنعتی پرلیت (هشتمین ماده عایق دنیا)، الیاف پلی پروپیلن(الیاف p.p)، دو نوع از با کیفیت ترین پوکه های معدنی ( پوکه پومیس و اسکوریا) استفاده میشود، همچنین تولید با دستگاه تمام اتوماتیک و پرس چند ده تنی باعث افزایش تراکم و درنتیجه افزایش مصرف مواد اولیه در هر بلوک می شود علاوه بر موارد فوق ، استفاده از کورهای بخار (کیورینگ) برای عمل آوری بلوکها که باعث افزایش کیفیت و بهبود خواص فیزیکی بلوکهای سبک لیپر میشود همچنین تعمیر و نگهداری سیستم های اتوماتیک و دستگاههای خط تولید به منظور داشتن دقت در تولید محصول باکیفیت، باعث بالارفتن هزینه های تولید و قیمت تمام شده میشود.

علاوه بر موارد بالا هزینه های دیگری جهت نظارت بر محصولات تولیدی به طور مستمر و راه‌اندازی آزمایشگاههای کنترل کیفیت و تست و کنترل دائمی محصولات خط تولید به منظور تولید محصول استاندارد و با کیفیت مطابق با الزامات گواهینامه فنی مرکز تحقیقات و استاندار ملی ایران انجام می‌گیرد.

 

 

 

captcha