فروشگاه لیپر AR | EN

02171178

پروژه ها / شناسه خبر: 80767
|

برنامه روزانه قطع برق در تهران منتشر شد:

برنامه روزانه قطع برق در تهران منتشر شد:

افزایش گرمای هوا در روزهای جاری و به‌ تبع آن افزایش مصرف برق در وسایل سرمایشی منجر به فشار بیش از حد روی شبکه برق تهران شده و شرکت توزیع نیروی برق تهران برنامه زمانبندی قطعی برق در مناطق مختلف شهر طی امروز یکشنبه را منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، طبق اطلاعیه‌ای که شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ منتشر کرده، این شرکت اعلام کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و پایداری دما و افزایش استفاده نامتعارف از سیستم‌ های سرمایشی و به ‌تبع آن افزایش بار شبکه و نیز عدم رعایت الگوی مصرف توسط برخی مشترکان، ناگزیر به اعمال مدیریت اضطراری بار در شبکه در برخی ساعات هستیم.

 

لازم به ذکر است که عوامل تأثیرگذار بر اعمال مدیریت بار شبکه، همکاری و کاهش مصرف توسط مشترکان، افزایش دما و ظرفیت شبکه می‌باشد.

 

بنابراین با توجه به این موارد، زمان اعمال خاموشی‌ ها کاملاً احتمالی بوده و پیش ‌بینی مدیریت اضطراری بار شبکه، ممکن است کمتر یا بیشتر از پیش ‌بینی انجام ‌شده و یا حتی در صورت صرفه ‌جویی از سوی مشترکان، اعمال نگردد.

 

این شرکت از مشترکان فهیم خود انتظار دارد با تنها 10 درصد صرفه‌جویی در مصرف برق به‌ ویژه در ساعات اوج مصرف "12 الی 17 و 20 الی 23"، و انتقال مصارف غیر ضروری به دیگر ساعات، مجموعه صنعت برق را در تأمین برق پایدار یاری رسانند.

 

 

 

 

captcha