فروشگاه لیپر AR | EN

02171178

پروژه ها / شناسه خبر: 80759
|

مرکز آمار گفت قیمت مسکن در تهران ۳۳درصد گران شد

مرکز آمار گفت قیمت مسکن در تهران ۳۳درصد گران شد

بر اساس آمار منتشر شده مرکز آمار ایران از قیمت مسکن در تهران، قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی و متوسط مبلغ اجاره به‌ علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی در زمستان ۹۶ نسبت به زمستان ۹۵ به ‌ترتیب ۳۳٫۲ درصد و ۲۶٫۶ درصد در شهر تهران افزایش یافته است.

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله ‌شده از طریق بنگاه‌ های معاملات ملکی در شهر تهران ۵۹۹۲۲ هزار ریال با میانگین مساحت ۲۷۶ مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل ۱۳٫۶ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳۳٫۵ درصد افزایش داشته ‌است.

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله‌ شده از طریق بنگاه‌ های معاملات ملکی در شهر تهران ۵۸۷۱۵ هزار ریال با میانگین مساحت ۹۴ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۱ سال بوده است که نسبت به فصل قبل ۱۴٫۸ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳۳٫۲ درصد افزایش داشته است.

 

متوسط مبلغ اجاره ماهانه به‌ علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله ‌شده از طریق بنگاه‌ های معاملات ملکی در شهر تهران ۲۸۱۹۷۱ ریال با میانگین مساحت ۷۵ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۴ سال بوده است که نسبت به فصل قبل ۹ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲۶٫۶ درصد افزایش داشته است.

 

captcha