فروشگاه لیپر AR | EN

02171178

پروژه ها / شناسه خبر: 80740
|

افزایش سن ساختمان‌ ها به ۱۰۰ سال با استفاده از مصالح نوین سبک

افزایش سن ساختمان‌ ها به ۱۰۰ سال با استفاده از مصالح نوین سبک

 

یک فعال حوزه ساختمان با تاکید بر ضرورت اجرای مبحث سوم مقررات ملی ساختمان برای ارتقای ایمنی ساخت و ساز و مقاومت ساختمان‌ ها در برابر آتش سوزی، گفت: پس از حادثه پلاسکو استفاده از مصالح سبک و مقاوم در برابر آتش ‌سوزی افزایش یافته است.

برزو افقهی با بیان اینکه اجرای مبحث سوم مقررات ملی ساختمان با استفاده از مصالح ساختمانی سبک و مقاوم در برابر آتش سوزی مورد توجه قرار گرفته است، اظهار کرد:‌در حال حاضر این مبحث به صورت پایلوت در تهران و مشهد در حال اجراست.

 

وی با یادآوری اینکه در تهران و مشهد، شهرداری اخذ تأییدیه مقاومت ساختمان در برابر آتش‌ سوزی الزامی کرده است، تصریح کرد:‌ به دلیل حادثه ساختمان پلاسکو روند استفاده از مصالح ساختمانی نوین و سبک در ساخت و سازها افزایش یافته است.

 

وی با تاکید بر اینکه سبک‌ سازی ساختمان ها بهترین روش برای مقابله با خسارت ‌های آتش ‌سوزی و زلزله است، افزود: یکی از نقاط ضعیف حوزه ساخت و ساز کشور عمر پایین ساختمان ‌ها است، این مسئله متاسفانه به دلیل سودجویی برخی به وجود آمده که هیچ توجهی به اجرای مقررات ملی ساختمان در ساخت و سازها ندارند.

 

وی ادامه داد: این افراد به ساخت و ساز فقط به عنوان یک کار اقتصادی سودآور نگاه میکنند و از مصالح ساختمانی استاندارد نیز استفاده نمیکنند.

 

این فعال حوزه ساختمان یکی دیگر از نقاط ضعف ساخت و سازهای کشور را توجه خریداران به نما و ظاهر ساختمان دانست و گفت:‌ از سوی دیگر کمتر خریدار و مصرف‌ کننده ‌ای به میزان مصرف انرژی یا میزان مقاومت در برابر آتش‌ سوزی و زلزله توجه می‌ کند.

 

وی اظهار کرد:‌ تولید با کیفیت مسکن در کشور فقط با استفاده از مصالح ساختمانی نوین و استاندارد عملیاتی می‌شود و در این زمینه نهادها و سازمان ‌های مربوطه باید نظارت های جامعی را به عمل آورند.

 

وی با بیان اینکه وزن زیاد مصالح یکی از عوامل اصلی تخریب ساختمان و مسبب خسارت های جانی و مالی در بروز این حادثه ‌ها اظهار کرد:‌ از دیگر مزایای استفاده از تکنولوژی سبک سازی ، افزایش عمر مفید بنا است، به طوری که استفاده از این تکنولوژی جدید به دلیل سهولت تعمیرات و تغییر کاربری ساختمان، عمر مفید بنا را از ۳۰ سال به ۱۰۰ سال رسانده است.

 

captcha