فروشگاه لیپر AR | EN

02171178

پروژه ها / شناسه خبر: 80727
|

توقف ساخت ۱۰۰ برج و آپارتمان در تهران

توقف ساخت ۱۰۰ برج و آپارتمان در تهران

 

به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، طی یک سال گذشته از ادامه ساخت‌ و ساز ۱۰۰ پروژه ساختمانی در پایتخت جلوگیری شده است.

 سال گذشته تفاهم ‌نامه همکاری بین اداره‌ کل استاندارد تهران، سازمان نظام مهندسی استان و چهار انجمن صنعت ساختمان نظیر انجمن صنفی تولیدکنندگان سازه‌ های فولادی استان تهران، انجمن صنفی تولیدکنندگان محصولات سبک ساختمانی، انجمن صنفی تولیدکنندگان بتن آماده و قطعات بتنی ایران و استان تهران و انجمن صنفی کار فرمایی تولیدکنندگان تیرچه و بلوک استان تهران، منعقد شد تا خلاءهای موجود از تولید فراورده های ساختمانی تا محل مصرف، با اخذ تدابیر مناسب و کارآمد برای ردیابی، جبران شود.

روش های نوین ساختمان سازی:

در همین راستا، با تشکیل کمیته استاندارد سازی متشکل از کارشناسان استاندارد و نظام‌ مهندسی و همچنین انجمن‌ های صنفی و تخصصی ذیربط، بازدیدهای میدانی انجام و در مواردی، نمونه ‌برداری برای کنترل کیفیت مصالح انجام میشود.

در جریان این بازرسی‌ ها، مقادیری مصالح ساختمانی غیراستاندارد شناسایی و نیز تخلفات برخی پیمان کاران و مهندسین ناظر مشخص و اقدام قانونی متناسب اعم از توقیف، اعلام جرم، و در نهایت درخواست توقف عملیاتی ساختمان اعمال شد.

بر اساس اطلاعاتی که در اختیار ایسنا قرار گرفته است، از ابتدای سال تاکنون، ۸۶ پروانه استاندارد واحدهای تولید فرآورده های ساختمانی تعلیق و ابطال و همچنین از فعالیت ۲۷ بچینگ تولیدکننده بتن نیز ممانعت شد.

همچنین در مدت مذکور، مقادیر زیادی سیمان، بلوک سیمانی، تیرچه، شن و ماسه، موزاییک، نیز توقیف و درخواست توقف کار ۱۰۰ پروژه ساختمانی متخلف، به مرکز صدور پروانه در شهرداری تهران ارائه شد.

captcha