فروشگاه لیپر AR | EN

02171178

پروژه ها / شناسه خبر: 80726
|

برخی پیمان کاران پروژه های مسکن مهر را رها کردند

برخی پیمان کاران پروژه های مسکن مهر را رها کردند


مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به اینکه برخی پروژه ‌های مسکن مهر توسط پیمان کاران رها شده است، گفت: در حال حاضر یک ریال از ۵۷۰ هزار واحد فروش اقساطی نشده مسکن مهر به بانک مسکن برنمی گردد و در واقع نقدینگی صرف شده برای این پروژه ها قفل شده است.

به گزارش بنانیوز ابوالقاسم رحیمی‌ انارکی با اشاره به پرداخت تسهیلات به ۲ میلیون و ۳۷۰ هزار واحد مسکن مهر، اظهار کرد: از این میزان نیز بالغ بر ۱٫۸ میلیون واحد تقسیط شده که اقساط آن در حال بازپرداخت است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۵۷۰ هزار مسکن مهر هنوز تقسیط نشده است، تصریح کرد: البته حدود ۹۰ هزار واحد از این تعداد مشکلی ندارند و احتمالاً طی ماههای آینده فروش اقساطی میشود.

وی با ابراز اینکه چند صدهزار واحد مسکن مهر تقسیط‌ نشده مشکل دارد، افزود: برخی از این واحدها تکمیل شده اما خدمات زیربنایی ندارد، شماری هم از واحدها خدمات زیربنایی دارد، تکمیل شده اما متقاضی ندارد.

مدیرعامل بانک مسکن با یادآوری اینکه در دولت قبل (دهم) بخشی از این واحدها بدون اینکه تقسیط کنند به متقاضیان واگذار کردند، گفت: تعدادی هم از واحدهای مسکن نیز متقاضیان با پیمان کاران مشکل دارند که در مراجع قضایی هستند.

رحیمی‌انارکی اضافه کرد: تعدادی از پروژههای مشکل دار مسکن مهر نیز پیشرفت فیزیکی زیر ۳۰ درصد دارند که پیمان کاران آنها رها کرده اند؛ ‌پیمانکار تسهیلاتی را دریافت کرده بخشی از ساخت را انجام داده و مرحله بعدی تسهیلات را دریافت کرده اما پروژه را رها کرده است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر یک ریال از ۵۷۰ هزار واحد فروش اقساطی ‌نشده، به بانک مسکن برنمی گردد و در واقع نقدینگی صرف شده برای این پروژه‌ ها قفل شده است.

captcha