فروشگاه لیپر AR | EN

02171178

پروژه ها / شناسه خبر: 80712
|

آتش سوزی گسترده در ساختمان وزارت نیرو در مرکز تهران

آتش سوزی گسترده در ساختمان وزارت نیرو در مرکز تهران

 

آتش سوزی وسیع در یکی از ساختمان ‌های وزارت نیرو در مرکز تهران ادامه دارد و شهردار تهران درباره خطر فروریختن آن هشدار داده است.

بیش از ۲۴ ساعت از آغاز حریق در این ساختمان می ‌گذرد، اما به دلیل درجه بالای حرارت، آتش‌ نشان ‌ها موفق به اطفای کامل آن نشده‌ اند. گزارش‌ ها از ادامه حریق در طبقات زیرین حکایت دارد.

رسانه‌ های ایران می‌ گویند که این ساختمان و اطراف آن از جمله هتلی که در مجاورت محل آتش‌ سوزی قرار دارد به طور کامل تخلیه و آب و گاز منطقه هم قطع شده است.

محمدعلی نجفی، شهردار تهران صبح امروز از محل بازدید کرده و با توجه به نشست بخش‌هایی از ساختمان، ریزش آن را محتمل دانسته است.

آتش‌ نشان‌ ها از داخل ساختمان خارج شده‌ اند و نیروهای محلی اجازه نزدیک شدن شهروندان به اطراف ساختمان را نمی‌ دهند.

نفرات پلیس و نیروهای امداد و نجات در محل حاضر شده‌اند و گفته شده که از ۹ مصدوم آتش ‌سوزی، ۴ نفر سرپایی درمان و ۵ نفر به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

آتش‌ سوزی در ساختمان حرارتی وابسته به وزارت نیر و بزرگترین حادثه از این دست طی یک سال گذشته و پس از حریق منجر به فروریزی ساختمان پلاسکو است.

شهردار تهران در جریان بازدید از ساختمان دچار حریق شده وزارت نیرو گفته است که سازنده این ساختمان همان سازنده ساختمان پلاسکو است و دو ساختمان همسن هستند.

همچنین علت آتش ‌سوزی ساختمان میدان ولی عصر مشخص شد:

مسئول تاسیسات شرکت برق حرارتی وزارت نیرو:

🔹کپسول اطفای حریق در طبقه ۴- این ساختمان خود به‌ خود فعال شده و با پرتاپ پودر اطفای حریق که با حرارت همراه بوده روی اسناد و کاغذها، باعث مشتعل ‌شدن این کاغذ ‌ها شده است.

🔹یک مخزن ۳ هزار لیتری گازوئیل در حیاط این شرکت هنوز باقی مانده است که این مخزن برای مواقع ضروری استفاده می‌شود.

تاریخ: 1396/11/17

captcha