فروشگاه لیپر AR | EN

02171178

پروژه ها / شناسه خبر: 80708
|

ویژگی های زمستانی بازار مسکن

ویژگی های زمستانی بازار مسکن

اعتراض شهروندان به افزایش قیمت مسکن و وجود مصالح ساختمانی بی کیفیت و غیر استاندارد

 

بازار مسکن در دی ماه تحت تاثیر متغیرهای افزایشی، کاهش سهم فروش نوسازها، رشد بالاتر از میانگین قیمت‌های پیشنهادی و التهاب بازار ارز، مستعد رکود در رکود شده است.

در حال حاضر یکی از مهم‌ترین تغییرات بازار مسکن شهر تهران کاهش ۳.۴ درصدی سهم واحدهای نوساز نسبت به کل معاملات و افت ۶.۸ درصدی سهم این واحدها نسبت به همین نوع در مدت مشابه سال قبل است. در مقابل به سهم واحدهای ۶ تا ۲۰ سال ۱.۲ درصد و نیز واحدهای بیش از ۲۰ سال ۲.۲ درصد از کل معاملات افزوده شده است. این نمایه حاکی از آن است که به دلیل افزایش پیش از موعد قیمت مسکن، جمعیت غالب در این بازار ناچارا به خرید اولویت‌های دوم روی آورده‌اند. در دی‌ماه امسال همچون گذشته واحدهای تا ۵ سال ساخت با ۴۹.۵ درصد بیشترین تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص دادند. البته سال گذشته در همین زمان سهم این نوع واحدها ۵۲.۹ درصد از کل معاملات بود.

 

نوسانات بازار مسکن از نیمه دوم امسال تشدید شده است. پس از صعود عجیب بازار مسکن پایتخت در آذرماه، اولین ماه فصل زمستان در حالی سپری شد که این بازار به ریل معمول خود بازگشت. در ۱۰ ماه اخیر میانگین معاملات شهر تهران ۱۲.۲ درصد نسبت به همین زمان در سال گذشته افزایش یافت. قیمت نیز ۸.۹ درصد بالا رفت. این در حالی است که در آذرماه قیمت ۱۵ و تعداد معاملات ۵۰ درصد رشد نشان داده بود.

فراز و فرودهای نقطه به نقطه هنوز ویژگی غالب بازار مسکن شهر تهران است و هیجانات هر ماه معمولا با افت در ماه بعد همراه می‌شود. با این حال بازار مسکن که با توجه به نزدیک شدن به کف قیمتی، شرایط پیش‌رونق خود را به آرامی طی می‌کند در دی‌ماه با متغیر نگران‌کننده افزایش قیمت ارز مواجه شد. دلار طی دو ماه گذشته از محدوده ۳۸۰۰ تومان به حدود ۴۵۰۰ تومان رسید که ۴۰۰ تومان از این افزایش در دی ماه رقم خورده است؛ تلاطمی که معاون وزیر راه و شهرسازی معتقد است در روزهای آینده فروکش می‌کند.

 

حامد مظاهریان اظهار کرد: در آذرماه شاخصه‌های مهم بازار مسکن همچون تعداد مبایعه نامه‌ها، مبلغ قراردادها، قیمت واحد مسکونی و همچنین تعداد پروانه‌های ساختمانی افزایش قابل توجهی را نشان می داد. تفسیر می‌شد که شاید این موضوع در آذرماه اتفاقی بوده و منتظر بودیم ببینیم آیا در دی ماه ادامه می یابد یا خیر. آمار دی ماه خوشبختانه نشان داد روند شتابانی که در آذرماه شروع شده در دی نیز ادامه یافت. یعنی در هر چهار شاخص نسبت به ۱۰ ماهه مشابه سال قبل افزایش یافت. بنابراین می توان گفت بازار مسکن به طور کامل وارد رونق شده است. مظاهریان درباره پیش بینی از آینده بازار مسکن گفت: اگر در بازار ارز تلاطم داشته باشیم شاید با خروج سرمایه ها از بانکها منجر شود و ممکن است قیمتهای کاذب در هر بازاری خود را نشان دهد. البته فکر می کنیم ارز به زودی به ثبات می رسد. از سوی دیگر و در شرایطی که میانگین ۱۰ ماهه قیمت مسکن تقریبا همپای نرخ تورم جلو می‌رود، برخی فروشندگان واحدهای نوساز تحت تاثیر انتظارات تورمی، قیمت پیشنهادی را ۲۰ تا ۴۰ درصد بالا برده‌اند. در حالی که طرف تقاضا توان چنین ارقامی را ندارد و این موضوع می‌تواند اثر نامطلوبی بر پیش‌رونق مسکن بگذارد.

بنابراین گزارش، در دی‌ماه معاملات مسکن شهر تهران به ۱۹ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۳.۵ درصد افزایش نشان داد. متوسط قیمت نیز متری پنج میلیون و ۲۴۰ هزار تومان بود که نسبت به همین ماه در سال ۱۳۹۵ معادل ۱۶.۷ درصد بالا رفت.

تاریخ: 1396/10/10

منبع: ایسنا

 

در ادامه این جریانات و نواسانات قیمت مسکن و مصالح ساختمانی، کاربران می گویند ای کاش با این همه افزایش قیمت مسکن، ساختمان ها را با مصالح با کیفیتی بسازند که اندکی در برابر زلزله و حوادث این چنینی مقاوم باشد، آنها با حالتی طنزگونه اعتراض خود را به بلوک سیمانی های بی کیفیتی که در دیوارچینی ساختمان ها بکار می رود بیان می کنند که سبب می شود صدای ویبره مبایل را از همسایه بشنود و در حالی که مبایل بر دست هستند به دنبال تلفن همراه خود بگردند.

امروزه با به روی کار آمدن بلوک های سیمانی عایق می توان ساختمان ها را با کیفیت تر به مردم تحویل داد چرا که شرکت هایی از جمله شرکت بلوک سیمانی سبک لیپر وجود دارند که با انواع آزمایشات و دریافت استانداردها از ادارات مربوطه، انواع بلوک سبک عایق را تولید کرده اند.

 

 

  • بلوک سیمانی سبک لیپر عایق حرارت

  • بلوک سیمانی سبک لیپر عایق صوت

  • بلوک سیمانی سبک لیپر مقاوم در برابر آتش

  • بلوک سیمانی سبک لیپر مقاوم در زلزله

 

 

 

کلیدواژه

بلوک

قیمت بلوک لیکا

بلوک سبک

شرکت بلوک

بلوک بتنی

بلوک پوکه ای

بلوک سبک Aac

انواع بلوک

فروش بلوک

بلوک سبک بتنی

قیمت بلوک سبک

بلوک سیمانی لیکا

بلوک سبک هبلکس

بلوک دیواری

بلوک شیشه ای

بلوک سبک لیپر

بلوک سبک استاندارد

تولید بلوک سیمانی

بلوک لیکا

بلوک سبک سیمانی

بلوک لیپر

قیمت بلوک دیواری

قیمت بلوک سیمانی دیواری

بلوک سیمانی

بلوک سبک clc

فروش بلوک سبک

قیمت بلوک

تولید بلوک سبک

خرید بلوک سبک

مبلغ

درباره بلوک ست شود

بلوک سیپورکس

نمایندگی لیپر

لیکا

مصالح ساختمانی

مسکن

اعطای نمایندگی

نمایندگی

سوالات مربوط به مصالح ساختمانی

لیپر

گواهینامه های بلوک لیپر

قیمت لیپر

لیست قیمت لیپر

قیمت لیکا بلوک

خرید لیپر

بازار مسکن در دی‌ماه

بازار مسکن در زمستان

انواع بلوک سبک

بلوک سیمانی سبک

انواع بلوک سبک سیمانی لیپر

بلوک سیمانی سبک استاندارد

مصالح ساختمانی با کیفیت

مشخصات فنی بلوک سبک لیپر

بلوک عایق

بلوک عایق صوت

بلوک عایق صدا

بلوک عایق حرارت

بلوک عایق صوت و حرارت

بلوک مقاوم در برابر آتش

بلوک مقاوم در برابر زلزله

بلوک سیمانی مقاوم

بلوک سیمانی عایق

captcha