فروشگاه لیپر AR | EN

02171178

پروژه ها / شناسه خبر: 80707
|

۳۰۰ ساختمان مشابه پلاسکو در تهران وجود دارد

۳۰۰ ساختمان مشابه پلاسکو در تهران وجود دارد

با انتخاب مصالح ساختمانی و بلوک سیمانی با کیفیت و دارای استاندارد می توان ضریب خطر را کاهش داد با مشخصات فنی بلوک سیمانی سبک لیپر آشنا شوید.

 

۳۰۰ ساختمان مشابه پلاسکو در تهران با مصالح ساختمانی و بلوک سیمانی غیر استاندارد 

 

مدیرعامل انجمن جامعه ایمن ایران گفت: از حادثه پلاسکو یک سال گذشته است اما در پایتخت بیش از ۳۰۰ ساختمان مشابه و یا بدتر از پلاسکو وجود دارد اما در این یک سال فکری به حال آنها نشده است.

به گزارش مهر، جواد نوفرستی در اجلاس سالانه جوامع ایمنی ایران گفت: ما هنوز درس‌هایی که از پلاسکو باید بگیریم را نگرفته‌ایم همه ما برای حادثه پلاسکو، زلزله بم و کرمانشاه بسیار ناراحت شدیم، جلوی زلزله را نمی‌توان گرفت اما آن مردم در خانه‌هایی جان باختند که ساخته دست بشر است و حال باید دید کدام شهرهای ایران بعد از زلزله بم ایمن ساخته شده‌اند.

 

وی افزود: در جامعه ایمنی نباید دنبال مقصر بگردیم باید تقصیر را پیدا کنیم و به دنبال راه حل باشیم. از حادثه پلاسکو گذشته که در آمارها گفته شده در پایتخت بیش از ۳۰۰ ساختمان مشابه و یا بدتر از پلاسکو وجود دارد اما در این یک سال فکری به حال آنها نشده است.

 

مدیرعامل انجمن جامعه ایمن ایران گفت: نباید به آمارهای حوادث عادت کنیم، به اینکه روزی ۴۵ کشته و ۹۰۰ مصدوم در حوادث ترافیکی گزارش می‌شود نباید عادت کرد.

 

نوفرستی ادامه داد: اگر آن دو کارگری که در اتاقک ساختمان پلاسکو بودند و آن جرقه آتش سوزی اتفاق افتاده بود را با ساده‌ترین آموزش‌هایی که دیده بودند برطرف می‌کردند امروز ما راجع به پلاسکو صحبت نمی‌کردیم. این آموزش‌ها را چه کسی باید به شهروندان بدهد؟

 

شرکت افق فردای پاسارگاد در تاریخ 1394/12/18 موفق به دریافت نتیجه آزمایش مقاومت در برابر آتش گردید که این نتایج بی نظیر آزمون مقاومت انواع بلوک سبک لیپر در برابر آتش طبق آزمایشات به شرح ذیل می باشد :

مقاومت انواع بلوک سیمانی سبک در کل مدت زمان آزمایش (180 دقیقه) تا دمای 1200 درجه سانتی گراد با رعایت معیارهای بخش مهندسی آتش مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی.

 

وی ادامه داد: کاهش ۱۱ هزار نفری تلفات در ۱۰ سال گذشته خوب است اما کافی نیست. در هشت ماه اول امسال استان کرمان از نظر آمار حوادث ترافیک به رتبه چهارم ارتقا یافته اما شهرستان زرند کاهش داشته است.

 

نوفرستی در پایان گفت: همه ما به عنوان مسئولان و متصدیان ایمنی در جایگاه‌های متفاوت با شهدای پلاسکو عهد و میثاق می‌بندیم که با همکاری‌های بین بخشی برای کاهش تلفات و مصدومین در حوادث طبیعی و غیرطبیعی از هیچ اقدامی فروگذار نخواهیم کرد.

تاریخ: 1396/10/30

منبع: همشهری

 

پیشنهاد میکنیم با بلوک عایق لیپر آشنا شوید

 

مشخصات فنی بلوک سبک لیپر    

 

captcha